Szlaki turystyczne i wspaniała przyroda w Kątach Rybackich

Na południowy-wschód od zalewu Gdańskiego rozciąga się piękny piaszczysty wał w postaci Mierzei Wiślanej. Pasmo wydm porośniętych wysokimi trzcinami, trawami oraz drzewami rozdziela Zalew Wiślany od wód Morza Bałtyckiego. W tak malowniczych okolicznościach przyrody położona jest mała dawna rybacka osada – Kąty Rybackie.

W Kątach Rybackich turyści mają dostęp zarówno do plaż położonych nad brzegiem Bałtyku jak i do akwenu Zalewu Wiślanego. Okolice wsi przedstawiają się wyjątkowo malowniczo i sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Las porasta ponad 70% powierzchni Mierzei. Poprzecinany jest gęstą siatką dróg i ścieżek. Jedną spośród nich warto wybrać się do Rezerwatu ornitologicznego „Kąty Rybackie“, miejsca bytowania kormorana czarnego. Leśnym duktem dotrzemy również do pięknej, piaszczystej i jednej z najczystszych plaż w Polsce. Morze wyrzuca w tym miejscu mnóstwo skarbów – muszelek, kamieni, a dawniej nawet bursztyn.

Okolicę najlepiej zwiedzać aktywnie – na rowerze. Znajdujące się tutaj trasy rowerowe nie należą do najtrudniejszych. Trzeba jednak przyznać, że są dość długie. Jeśli chcielibyśmy dotrzeć od Krynicy Morskiej w jedną tylko stronę musielibyśmy pokonać około 20 km. Wśród ścieżek rowerowych polecamy szlak nadmorski. To krótka trasa, licząca zaledwie 4 km, wiodąca do Sztutowa. Wiedzie głównie przez las. Osoby, które chcą zapoznać się z wyjątkową przyrodą Zalewu Wiślanego powinny wybrać się szlakiem nad-zalewowym, prowadzącym do Przebrna. Najdłuższy jest szlak bursztynowy, który liczy aż 17 km i biegnie głównie przez leśne dukty.

Turyści odpoczywający w Kątach Rybackich cenią sobie bogaty wybór miejsc noclegowych. Nie sposób również nie wspomnieć o wyjątkowo niskich cenach wypoczynku w tym miejscu. Za noclegi na polach campingowych z zapleczem sanitarnym zapłacimy już od 15 zł za dobę. Niewiele drożej wynoszą koszty pobytu w domkach letniskowych. W pensjonatach zapłacimy około 35-75 zł. Kąty Rybackie to nowoczesna, w pełni wyposażona baza noclegowa. Znajduje się tu też jeden z najwyżej ocenianych na Mierzei Wiślanej czerto-gwiazdkowy hotel.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz