Kurort białogórski – plaża i kąpielisko

Co roku w sezonie wakacyjnym nad morze wyruszają z całej Polski tłumy ludzi, aby ochłodzić się w morskich odmętach. Czekają na nich pięknie położone miasteczka i wioski, zakątki szczycące się niesamowitą przyrodą, niezwykle widokowe wybrzeża klifowe i wydmowe oraz szerokie, piaszczyste plaże. Na Pomorzu coraz bardziej rozwija się lokalna baza noclegowa oraz infrastruktura rekreacyjna i turystyczna. Jedną z takich malowniczych, przytulnych miejscowości jest właśnie Białogóra, leżąca nieopodal morza. Pomiędzy kurortem, a plażą ciągnie się pasmo wydm, porośniętych lasem sosnowym oraz krzewami i trawami. Kępy zieleni pomagają w dodatkowym oczyszczeniu powietrza, które krąży po obszarach położonych z dala od przemysłu ciężkiego. Dzięki bliskości Bałtyku atmosfera pozostaje silnie wysycone solą i jodem, tworząc korzystny dla zdrowia mikroklimat, pomagający w oczyszczeniu dróg oddechowych i wzmocnieniu tarczycy.

Aby dojść do kąpieliska, trzeba przejść przez las około półtora kilometra. Ta malownicza droga, prowadząca przez sosnowy las przecina obszar rezerwatu przyrody, chroniący lokalne bory bażynowe. Ci, którzy chcą jak najszybciej dotrzeć na kąpielisko, mogą także skorzystać z asfaltowej drogi, dzięki której do plaży można dotrzeć bryczką lub rowerem. Na końcu trasy znajduje się parking dla rowerów. Tutejsza plaża czeka na gości, których jak na razie nie ma tu jeszcze zbyt wielu, dzięki czemu na miejscu można nadal cieszyć się względną ciszą nawet w sezonie. Kąpielisko morskie leży w szczególnie pięknym widokowo otoczeniu, gdyż pomiędzy miejscowością a plażą rozciąga się pas zadrzewionych wydm, które górują nad plażą, nadając jej niepowtarzalnego klimatu. Goście, którzy rozłożą tu swoje materace, leżaki i parasole, mogą korzystać z jasnego, piaszczystego wybrzeża, które łagodnie schodzi do wody. Szeroki pas plaży może pomieścić znacznie większą ilość osób niż dotychczas dzięki znakomitym warunkom, panującym nad wodą. Latem funkcjonują tu boiska do piłki nożnej i siatkówki, a wieczorem odbywa się karaoke.

Gości, którzy planują wykupić sobie noclegi w kurorcie Białogóra, miejscowość kusi piękną piaszczystą plażą, na której w sezonie kwitnie życie i nie brakuje atrakcji. Wzdłuż kąpieliska rozciąga się pasmo majestatycznych zalesionych wydm, które należy przeciąć idąc lub jadąc na rowerze nad morze z centrum kurortu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz