Dziwnówek – szał zakupów

W wakacje ludzie często wyjeżdżają ze swojego rodzinnego miasta. Głównie po to, żeby odpocząć albo pobawić się. Jednak jednym z powodów jest też chęć wydawania pieniędzy. Rok w rok jeździmy w różne miejsca i kupujemy nieraz rzeczy, które nie są nam potrzebne. To taki impuls. A gdzie taki impuls jest najsilniejszy? I kiedy?

W Dziwnówku nad Bałtykiem, niewielkim kurorcie nad morzem ludzie bawią się i odpoczywają. Jednak impuls pobudzający do zakupów pojawia się na widok wielu, wielu, naprawdę wielu straganów z pamiątkami. Często są to rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Ale ciężko przejść przez te wszystkie stoiska bez co najmniej jednego zakupu. Jeśli idziemy z dzieckiem, jest to prawie niemożliwe.

Co jest takiego interesującego w nadmorskich straganach?
Figurki różnego rodzaju z napisem "Dziwnówek", "I love Dziwnówek" i kartki z Dziwnówka. Tak na pamiątkę, chociaż foka z niebieskim napisem Dziwnówek nie za bardzo pasuje do naszych wnętrz, ale to nie szkodzi.
Kubki, poduszki, breloczki i inne przedmioty z naszym zdjęciem. "Dla cioci, dla wujka, dla babci, dla dziadka, dla mamy, dla taty, dla chłopaka, dla dziewczyny"… i tak dalej się lista ciągnie. Przybory plażowe? Tak, przy pakowaniu w domu wszystko mieliśmy, nic nam nie brakowało do szczęścia. Ale na widok parasoli, parawanów, piłek i różnych materacy wodnych idzie oszaleć na punkcie zakupów. Książki! To jak wejść do innego świata. Namioty z książkami są jak pułapka czasowa. Wchodzimy i wychodzimy, a potem zastanawiamy się, dlaczego uciekły nam trzy godziny. Jedną z dziwniejszych rzeczy jakie można spotkać w Dziwnówku to stoisko z serami górskimi. Oscypki jak z gór – smak podobny, ale gdzie urok jedzenia koziego serka w otoczeniu gór, kóz i koni ciągnących wóz pod górę?

Ogólnie rzecz biorąc, wyjście na zakupy nad morzem, może nas kosztować dużo więcej niż baza noclegowa. A noclegi w Dziwnowie wcale nie są takie drogie. Na koniec wakacji okazuje się, że torby, z którymi przyjechaliśmy są za małe co najmniej o połowę. Jak to się dzieje? Magia Morza Bałtyckiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz